Łazienka no.1

/
3 Comments

   Remont łazienki był jednym z pierwszych kroków jakie podjęliśmy po przeprowadzce.
Na warsztat poszła łazienka główna, o niedużym metrażu ok. 8 m2. 


Była to łazienka „odziedziczona” po poprzednich właścicielach. Wykończona była beżową glazurą z dekorami. Ponieważ ta łazienka znajduje się w samym centrum domu nie posiada okienka, i przy takim doborze kolorystyki była bardzo ciemna i "zapyziała".
Nasz pomysł był taki, aby  przede wszystkim rozjaśnić to pomieszczenie. Sprawić, by wyglądała świeżo i czysto. Ja chciałam w niej również trochę elementów glamour.

Nie zdecydowaliśmy się na zmianę rozkładu, jedyną rewolucją było zamontowanie niedużej wanny zamiast kabiny prysznicowej. Zdecydowanie jesteśmy bardziej prysznicowi niż kąpielowi, jednak wanna przy dzieciach się przydaje.
Aby można było korzystać z wanny jak z prysznica zamontowaliśmy baterię z deszczownicą oraz zasłonkę. 
Nie ukrywam, znalezienie ładnej, ale też odpowiedniej baterii to było jedno z większych wyzwań. Praktycznie niemożliwe było znaleźć baterię, która jest 3w1 tzn. ma deszczownicę, słuchawkę prysznicową i ... wylewkę! Taką jak w zwykłych bateriach wannowych. Na szczęście udało się i znalazłam piękną baterię. 


Wymieniliśmy absolutnie wszystko, włącznie z grzejnikiem. To chyba najgorsze z możliwych - używane sprzęty w takim miejscu :) 

Drugą łazienkę urządziliśmy w stylu nowoczesnym, betonowo-drewnianym.


Mogą ci się spodobać

3 komentarze:

 1. Ładnie to wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kapitalne kafelki... możesz zdradzić nazwę i pochodzenie? Łazienka- wciąż nie mogę się zmierzyć z jej remontem... na myśl o kurzy skutych kafli dreszcz mi przechodzi... ale potrafisz natchnąć ludzi do zmian :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki serdeczne! Wiem, te remonty z kuciem kafli są obrzydliwe...
   Co do naszych kafli, to nazywają się Nilo nacar. (http://swiatlazienek24.pl/hdc-nilo-nacar-333x65-gres-p-243.html).
   Trzymam kciuki za Twój remont! Pozdrowienia! :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.