Domek dla lalek z pudełek po butach

/
2 Comments


 W tym roku po raz kolejny dopadło nas przeziębienie. Niestety, tym razem oprócz mojego przedszkolaka F. choróbskiem zaraził się też Mały K.
Siedzimy więc w domu, o przedszkolu na jakiś czas musieliśmy zapomnieć. Jednak czym zająć niesfornego i marudnego przedszkolaka, aby oderwać go od telewizora?

Z pomocą przyszły nam stare pudełka po butach, które już leżały przy kominku czekając na spalenie. Do tego kilka gazet, ozdobny papier, klej, nożyczki i zszywacz. I do dzieła!

Ułożyliśmy trzy pudelka jedno na drugim, połączyłam je zszywaczem. Dwie pokrywki posłużyły nam jako dach, który okleiliśmy czerwonym papierem.
 Potem nastąpiła część „wnętrzarska”. Papier ozdobny wykorzystaliśmy jako tapety i dywany w pokojach. Ze starych gazet wycinaliśmy meble i inne akcesoria wyposażenia naszych pokoików, a F. je przyklejał zwykłym klejem biurowym w sztyfcie. Takie zabawy mają to do siebie, że dzieciaki się w nie chętnie angażują, a przy okazji ćwiczą swoje zdolności manualne. F. zdecydował, że na samej górze będzie „jego pokój”, piętro niżej sypialnia rodziców, a na parterze salon z kuchnią. Kiedy wszystko było gotowe w domku zamieszkały ludzi Duplo.

 F. się bawi domkiem, buduje meble z klocków lego, a co najważniejsze - "bezboleśnie" porzucił bajki w TV. 
Mogą ci się spodobać

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.